ستاد مدیریت بحران
0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

آماده باش ستاد مدیریت بحران فارس برای بارش های موسمی در روز های آینده

ستاد مدیریت بحران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با اشاره به صدور اخطاریه هواشناسی سطح قرمز مبنی بر تشدید بارش های موسمی همراه با تندبادهای موقتی و سیلاب در مناطق مستعد گفت: به تمامی فرمانداری ها و دستگاه‌های مربوطه، ضرورت حفظ آمادگی و مهیا نمودن تجهیزات در جهت مقابله و مدیریت مخاطره پیش رو ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور، خلیل عبدالهی افزود: از روز سه شنبه چهارم مردادماه تا روز جمعه هفتم همین ماه در استان فارس با بارش های موسمی همراه با تندبادهای موقتی و سیلاب در مناطق مستعد رو به رو هستیم و به تمامی فرمانداری‌ها و دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران استانداری فارس و شهرداری‌های تابعه استان ضرورت حفظ آمادگی و مهیا نمودن امکانات و تجهیزات در اختیار جهت مقابله و مدیریت مخاطره پیش رو ابلاغ شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس توصیه کرد: مردم شریف استان فارس طی مدت یاد شده از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه های فصلی، صعود به ارتفاعات و عشایر و دامداران نیز از چرای دام در مناطق مرتفع خودداری کنند.

عبدالهی ادامه داد: شهروندان گرامی در این مدت، هشدارهای هواشناسی را کاملا جدی گرفته و از انجام هرگونه اقدامات خطرآفرین اجتناب کنند.وی اضافه کرد: عشایر نیز از هرگونه اتراق در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی اجتناب کرده و خطرات صاعقه را جدی بگیرند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اعلام کرد: کشاورزان نسبت به جمع آوری محصولات کشاورزی و نگهداری آنها در مکان های سرپوشیده و مناسب اقدام نموده و نسبت به استحکام فضاها و تأسیسات گلخانه ای و مواظبت از محصولات آمادگی لازم را داشته باشند.

هواشناسی استان فارس نیز از روزهای گذشته و با صدور اطلاعیه های متعدد وضعیت قرمز و وقوع بارش های سیل آسا همراه با وزش تندبادهای خطرناک برای بسیاری از مناطق به ویژه شهرهای جنوبی این استان را طی سه روز پایانی هفته جاری پیش بینی کرده است.

فرمانداران شهرستان های جنوب فارس هم در همین راستا با نشست های ستاد مدیریت بحران بر ضرورت آمادگی کامل اعضای این ستاد و همه دستگاه های خدمات رسان برای جلوگیری و کاهش و مهار خطرات ناشی از وقوع بارش های سیل آسا تاکید کردند.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *