حمله روسیه به اوکراین
0 0
Read Time:1 Minute, 46 Second
حمله روسیه به اوکراین
در پی حمله روسیه به اوکراین؛ خالی شدن کی اف پایتخت اوکراین

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، سازمان ملل اعلام کرد هزاران نفر از مردم اوکراین کشور را ترک کرده اند و بیش از 100000 نفر پس از فرار از خانه های خود در پی حمله روسیه، در داخل کشور آواره شده اند.

ویدئوها و عکس‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی صف‌هایی از خودروها را نشان می‌دهد که از شهرها خارج می‌شوند و به سمت غرب می‌روند و همچنین افزایش جمعیت پیاده در نزدیکی مرزهای جنوبی و غربی را نشان می‌دهد.

آژانس پناهندگان سازمان ملل روز پنجشنبه اعلام کرد که وضعیت به سرعت پس از حمله روسیه رو به وخامت است و تخمین می‌زند که چندین هزار نفر قبلاً فرار کرده‌اند و انتظار می‌رود تعداد بیشتری نیز متعاقب آن فرار کنند. این سازمان از کشورهای همسایه خواست تا مرزهای خود را به روی افرادی که به دنبال پناهگاهی امن هستند باز نگه دارند.

فیلیپو گراندی، کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، گفت: «ما قبلاً گزارش‌هایی از تلفات و افرادی دیده‌ایم که شروع به ترک خانه‌های خود کرده‌اند تا به دنبال امنیت باشند.

در گذرگاه مرزی لوژانکا با مجارستان در غرب اوکراین، صدها خودرو بعدازظهر پنجشنبه در فاصله بیش از 2 کیلومتری از مرز در صفی ایستادند. مردم گفتند که بیش از شش ساعت در صف برای عبور منتظر مانده اند.

یک جریان پیوسته از مردم با پای پیاده از هم عبور می کردند و چمدان ها و چمدان های پر از وسایل حمل می کردند. بسیاری از اقلیت مجارستانی اوکراینی بودند که در غرب کشور زندگی می‌کنند و گفتند که برای چند روز با اقوام خود به این امید می‌روند که خطر برطرف شود.

دیگران از سایر نقاط اوکراین آمده بودند و قصد داشتند به اروپای غربی بروند. یکی از ماموران گمرک در این پست گفت: «کسانی که پول دارند می روند. او گفت که بیش از 1500 نفر تا ساعت 4 بعدازظهر پنجشنبه از گذرگاه خارج شده اند، در حالی که تنها چند صد نفر در یک روز عادی این گذرگاه را ترک کردند.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *