حمیدرضا حاجی بابایی رتبه بندی معلمان
0 0
Read Time:4 Minute, 24 Second
حمیدرضا حاجی بابایی رتبه بندی معلمان
حاجی بابایی:رتبه بندی معلمان قطعا انجام خواهد شد

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، دکتر حمیدرضا حاجی بابایی در جمع نمایندگان تشکل های صنفی وهمچنین منتخبی از فرهنگیان شیراز گفت: نظام رتبه بندی معلمان قطعا انجام خواهد شد و شامل همه نیروهای آموزش و پرورش خواهد بود.
رییس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی با استناد به بیانات رهبر انقلاب گفت: خرج در آموزش و پرورش خرج برای تولید آنهم از فاخرترین نوع تولید است.
حاجی بابایی به قدم های بزرگی که در آموزش و پرورش انجام شده اشاره کرد وگفت: گلایه فرهنگیان این است که چرا با اینکه ما این کارهای خوب را انجام میدهیم اما آن توجه ورسیدگی مطلوب انجام نمیشود.
وزیر اسبق آموزش و پرورش بابیان اینکه رهبر انقلاب بارها فرمودند: «آموزش و پرورش مولد سرمایه اجتماعی است» گفت: باید به آموزش وپرورش نگاه دیگری کرد و یک بار دیگر باید آموزش و پرورش را محور اساسی توسعه درکشور بدانیم.
حاجی بابایی بابیان اینکه نگاهش در بودجه ریزی به همه ارکان جامعه است گفت: اگر جایی هم می بینید بنده با حساسیت بحث بودجه آموزش و پرورش را دنبال میکنم بدان معناست که اعتقاد دارم این کار به معنای پول دادن به معلم نیست بلکه خدمت رساندن به همه جامعه است چراکه معلم با سرمایه های مردم یعنی دانش آموزان سروکار دارد.
رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی نگاه ها در ساله های گذشته به آموزش و پرورش گفت: یکی ازاین موارد نگاه خصوصی سازی به آموزش وپرورش است البته این بدان معنا نیست که ما مخالف مدارس غیر دولتی هستیم بلکه این است که دولت باید همه حمایت های خود را از آموزش و پرورش داشته باشد وهمه هزینه های آن را تقبل کند.
حاجی بابایی بابیان اینکه معلمین انسانهای نجیب وباحیایی هستند اما امروزه از تبعیض نگران هستند به شیوه نظام حقوق وپرداخت دستمزد در کشور انتقاد کرد وگفت: این صحبت را در اولین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی این صحبت را با جناب ایه الله رییسی، رییس جمهوری نیز انجام داده است و ایشان نیز پذیرفته است و درحال اصلاح آن هستند
رییس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال آینده حقوق های پایین تا 60درصد افزایش پیدا خواهند کرد گفت: این بدان معناست که خالص دریافتی هیچ کس نباید زیر 5میلیون تومان باشد
رییس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی همچنین درخصوص مالیات برحقوق کارمندان نیز گفت: به حقوق های بین 5 تا 15 میلیون تومان ده درصد بیشتر مالیات تعلق نخواهد گرفت.
حاجی بابایی گفت: نظام رتبه بندی معلمان قطعا انجام خواهد شد و شامل همه نیروهای آموزش و پرورش خواهد بود چراکه در آموزش وپرورش همه معلم هستند و بنا به ضرورت در پست های اداری قرار میگیرند و ممکن است مجدد به معلمی برگردند واین چرخه دایم در حال انجام است.
وزیر اسبق آموزش و پرورش باباین اینکه جایگاه معلم در همه اعصار وقرون در بین مردم جایگاهی خاص است گفت: ما معلمان باید قدر این نگرش وجایگاه را ابتدا خودمان بدانیم و نباید خدای ناکرده بارفتارهایمان خدشه ای به آن وارد کنیم.
حاجی بابایی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه به روند کنونی فعالیت صندوق ذخیره فرهنگیان انتقاد دارد گفت: صندوق باید به سمت این برود که نخبگان اقتصادی دراین صندوق حضور یابند و به دنبال بورس و سرمایه گذاری در امورات اقتصادی مهمی باشند ومعلمان نیز کاملا از نتایج آن بهره مند شوند.
وزیر اسبق آموزش و پرورش بابیان اینکه به این شیوه درمان وخدمات رفاهی معلمان انتقاد دارد گفت: تجربه نشان داده کار آموزش وپرورش درمانگاه وباشگاه داری نیست وباید ترتیبی اتخاذ شود تا به عنوان مثال بیمه درمانی معلم به نحوی باشد که او هرگاه اراده کرد به هر مکان درمانی مراجعه واز خدمات رایگان آن استفاده کند شبیه همان کاری که در دوران وزرات بنده با بیمه طلایی انجام گرفت.
رییس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنی ازمقام معظم رهبری که فرمودند کسی که بیمار شد ممکن است غصه درد داشته باشد ولی نباید غصه هزینه وبی پولی را داشته باشد به ایجاد صندوق بیماران صعب العلاج نیازمند مالی در بودجه سال جاری اشاره کرد وگفت: 25هزار میلیارد تومان نیز به آن اختصاص داده ایم.
حاجی بابایی اداره ومدیریت در آموزش و پرورش را نیازمند هنرمندی خاصی دانست وگفت: وزیر آموزش و پرورش وتیم مدیریتی او باید بتواند از همه ظرفیت های قانونی که قانونگذار در اختیار آنها قرارداده برای اداره مطلوب دستگاه عظیم آموزش وپرورش استفاده کند.
رییس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی باشاره به اینکه درحال حاضر هم دردولت وهم مجلس شورای اسلامی اراده قوی برای کمک به فرهنگیان وجوددارد به مساله همسان سازی بازنشستگان نیز اشاره کرد و گفت: افرادی که در شرف بازنشستگی هستند خیال شان راحت باشد که همسان سازی همچنان دربرنامه وجود دارد وحذف نخواهد شد.
حاجی بابایی بابیان اینکه اعتقاد دارد معلم هرچقدر هم معترض باشد اما هنگامی که درکلاس درس است عاشقانه مشغول به خدمت به تعلیم وتربیت دانش آموزان است گفت: وظیفه همه مسوولین خدمت بی منت به این قشر عزیز وفرهیخته است وخود من نیز با تمام توانم این کار را به جد دنبال خواهم کرد ومعلم خط قرمز من است.
رییس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی همچنین از عزم جدی مجلس شورای اسلامی ودولت برای ترمیم حقوق همه کارمندان سایر دستگاههای اجرایی هم که از وضعیت حقوقی مناسبی برخوردار نیستند اشاره کرد.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *