سوریه
0 0
Read Time:1 Minute, 29 Second

ایران به سازمان ملل: آمریکا و اسرائیل از بازگشت سوریه به حالت عادی جلوگیری می کنند

به گزارش خبرگزاری امتدادنور، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز با گیر پدرسن نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در تهران دیدار و گفتگو کرد.

حسین امیرعبداللهیان هشدار داد که حضور نظامی آمریکا و حملات رژیم صهیونیستی در سوریه مانع از راه‌حل سیاسی بحران در این کشور عربی می‌شود و از سازمان ملل می‌خواهد در برابر این گونه فعالیت‌های غیرقانونی اقدام کند.

او از تلاش‌های دیپلمات نروژی برای ارتقای گفت‌وگوی ملی، صلح و ثبات در این کشور قدردانی کرد و تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران کمک زیادی به این تلاش‌ها کرده است.

وزیر امور خارجه ایران همچنین بر موضع تهران در قبال حل و فصل بحران سوریه از طریق رویکردهای سیاسی تاکید کرد و گفت: کشورش سازمان ملل را به عنوان نهادی مسئول برای کمک به پایان مسالمت آمیز مناقشه در ملت عرب می داند.

امیرعبداللهیان از حضور غیرقانونی نیروهای اشغالگر آمریکا در سوریه و همچنین حمله هوایی اسرائیل به این کشور جنگ زده انتقاد کرد و گفت: چنین اقداماتی روند حل و فصل سیاسی را از مسیر خارج می کند.

وی از جامعه جهانی و سازمان ملل خواست تا اقدامات موثری در این زمینه اتخاذ کنند.

وزیر امور خارجه ایران به بحران پناهجویان سوری و تحریم‌های اعمال شده علیه دولت دمشق اشاره کرد و گفت: اگر به این مسائل به درستی رسیدگی نشود، مناقشه این کشور به اندازه کافی قابل حل نیست.

پدرسن به نوبه خود وضعیت موجود در سوریه را باثبات توصیف کرد و گفت: «در حال حاضر هیچ یک از طرفین در مورد تغییر رژیم در سوریه فکر نمی کنند.»

وی بر حاکمیت ملی، استقرار سیاسی و تمامیت ارضی سوریه تاکید کرد.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *