اکبر نحوی
0 0
Read Time:1 Minute, 30 Second
اکبر نحوی

استاد اکبر نحوی، استاد برجسته دانشگاه شیراز درگذشت.

به گزارش خبرگزاری امتدادنور، به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز، اکبر نحوی استاد برجسته ادبیات دانشگاه شیراز و عضو وابسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی درگذشت.

متن تسلیت روابط عمومی این دانشگاه به شرح زیر است:

از شمار دوچشم یک تن کموز شمار خرد هزاران بیش با نهایت تأسف و تأثر، درگذشت استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز و عضو وابسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، «دکتر اکبر نحوی» باری دیگر جامعه علمی و ادبی کشور را به سوگ نشاند.

با فقدان وی، دانشگاه شیراز استادی گرانمایه و ایران، دانشمندی کم‌نظیر، پرکار و متواضع را از دست داد.آثار قلمی شادروان دکتر نحوی در زمینه‌های مختلف، به‌ویژه تصحیح متون و نسخه‌شناسی، گواه روشنی بر مرجعیت علمی آن دانشمند فرزانه و تسلط عالی و تعمیق نگاه ایشان است. دانشگاهیان دانشگاه شیراز که بیش‌از سی‌سال، از چشمه‌سار فضل و دانش زنده‌یاد دکتر نحوی متنعم و بهره‌مند بوده‌اند، همواره از احاطه‌ی علمی، فروتنی و اخلاق‌مداری آن استاد ارجمند یاد می‌کنند. فقدان این شخصیت ممتاز و نامدار ادبیات فارسی و محقق و مصحح ارجمند آثار فاخر ادبی، اگرچه جبران‌ناپذیر است؛ اما به‌یقین، خیل عظیم شاگردان و آثار ارزشمند ایشان، نام و یاد نیک او را تاابد در این جریده عالم و در خاطر اهل علم و ادب جاری نگاه می‌دارد.صبر بسیار بباید پدر پیر فلک راتا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید روابط عمومی دانشگاه شیراز، درگذشت آن استاد فرزانه و ادیب گرانمایه را به خانواده‌ مکرم ایشان و جامعه‌ علمی و ادبی کشور، به‌ویژه خانواده بزرگ بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز تسلیت می‌گوید و برای آن جاودان‌نام، شادی روان و آمرزش الهی آرزو می‌کند.

روابط عمومی دانشگاه شیراز

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *