اردوغان
1 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

رئیسی انتخاب مجدد اردوغان به عنوان رئیس جمهور ترکیه را تبریک گفت

اردوغان

امتداد نور – ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران طی تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه انتخاب مجدد وی را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، رئیسی ابراز امیدواری کرد که روابط اقتصادی، سیاسی، امنیتی، فرهنگی و تجاری دو کشور دوست و همسایه در دوره جدید بیش از پیش گسترش یابد.

رئیسی همچنین با اشاره به نقش موثر همکاری های منطقه ای ایران و ترکیه در تثبیت و تقویت ثبات و امنیت منطقه، خواستار تسریع بیشتر همکاری های منطقه ای دو کشور با هدف تامین منافع دو کشور در منطقه شد.

اردوغان نیز به نوبه خود در این گفتگوی تلفنی از حسن نیت رئیسی از طرف خود و مردم کشورش قدردانی کرد.

اردوغان گفت: در دوره آتی روند گسترش روابط ترکیه و جمهوری اسلامی ایران با قدرت و جدیت بیشتری در زمینه‌های مختلف ادامه خواهد یافت.

اردوغان همچنین از تمایل کشورش برای ادامه همکاری های منطقه ای از جمله در چارچوب همکاری های چهارجانبه ترکیه، ایران، روسیه و سوریه خبر داد.

این تماس پس از ارسال پیام تبریک رئیسی به اردوغان صورت گرفت. رئیسی در این پیام انتخاب مجدد اردوغان را نشانه تداوم اعتماد ارزشمند مردم ترکیه به وی دانست.

رئیسی همچنین ابراز اطمینان کرد که در دوره آتی روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه مبتنی بر روابط مستحکم تاریخی، فرهنگی، مذهبی، حسن همجواری، احترام متقابل و منافع مشترک دو ملت بیش از پیش تقویت خواهد شد و همکاری نزدیک دو کشور شرایط مناسب تری را برای تقویت صلح و ثبات و توسعه منطقه فراهم خواهد کرد.

اردوغان در دور دوم پس از اینکه نتوانست بیش از 50 درصد آرای لازم برای پیروزی مطلق در دور اول را در 14 مه کسب کند، در 28 مه پیروز شد.

بر اساس گزارش شورای عالی انتخابات ترکیه، اردوغان در دور دوم 52.14 درصد آرا را کسب کرد و بر رقیب خود، کمال کیلیچدار اوغلو، که 47.86 درصد آرا را به دست آورد، پیشی گرفت.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *