نفوذی
0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

عنصر نفوذی ناآرامی های سیستان و بلوچستان از ایران گریخته است

نفوذی

امتداد نور – یکی از عوامل نفوذی ناآرامی های خشونت آمیز اخیر در استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق از ایران گریخته است.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، یک منبع آگاه به خبرنگار ایرنا گفت: عبدالغفار نقشبندی، عامل تحریک کننده که نقش مهمی در برهم زدن امنیت استان داشت، از کشور گریخته و به یکی از کشورهای همسایه پناهنده شده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، گفت: «عبدالغفار نقشبندی پس از صدور حکم بازداشت به یکی از کشورهای همسایه منتقل شده است.

به گزارش پرس تی وی به نقل از ایرنا، این منبع توضیح داد که نقشبندی اخیراً مخفیانه زندگی می کرد و از ترس آشکار شدن ارتباطش با سازمان های جاسوسی خارجی از کشور گریخت.

این منبع خاطرنشان کرد: او مدت‌ها در دست آژانس‌های جاسوسی خارجی بود و پس از اینکه مردم شیعه و سنی استان متوجه نیت بد او شدند، از سوی اربابانش به او کمک کردند تا از کشور فرار کند.

این منبع افزود: نقشبندی در ترور روحانی اهل سنت مولوی مصطفی جنگی زهی نیز نقش داشته است که در 29 ژانویه 2012 در حین حرکت در جاده ای بین شهر بندری جنوب شرقی چابهار و شهرستان سرباز به ضرب گلوله کشته شد.

استان سیستان و بلوچستان یکی از مناطقی بوده است که بیشترین آسیب را از شورش های تحت حمایت خارجی ها پس از مرگ مهسا امینی زن 22 ساله در بیمارستان در 25 شهریور، سه روز پس از سقوط در پاسگاه پلیس، آغاز کرد. تحقیقات مرگ امینی را به جای ضرب و شتم توسط پلیس به دلیل وضعیت پزشکی او نسبت داده است.

در اواخر ماه سپتامبر، زاهدان، مرکز استان مرزی، شاهد حمله به یک پاسگاه پلیس و یک مسجد بود. مهاجمان یک ماشین آتش نشانی، یک پایگاه اورژانس و یک بانک را در آنجا به آتش کشیدند، اما به گفته مقامات، تلاش آنها برای ایجاد یک فتنه قومی در منطقه به لطف حضور به موقع نیروهای امنیتی با شکست مواجه شد.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *