نظم نوین جهانی
1 0
Read Time:2 Minute, 9 Second

رئیسی (در چین): نظم نوین جهانی با هسته آسیا در حال ظهور است

نظم نوین جهانی
مراسم اعطای عنوان استاد افتخاری دانشگاه پکن به سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران

امتداد نور – دکتر رئیسی تاکید کرده است که نظم نوین جهانی با آسیا به عنوان قطب آن در حال ظهور است و در نهایت جایگزین نظم قبلی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، سید ابراهیم رئیسی این اظهارات را روز چهارشنبه در حالی بیان کرد که به اهمیت چین در نظم نوین جهانی برای دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه پکن پرداخت.

وی گفت: «دنیای جدید در حال تکامل و جایگزینی جهان قبلی است.»

رئیس جمهور ایران افزود: «دنیای جدید نیازمند نظمی به روز است که در آن نظمی عادلانه و عادلانه توسعه یابد و چندجانبه گرایی واقعی، هم افزایی حداکثری، همبستگی و گسستگی ایجاد شود. از یکجانبه گرایی بیش از هر زمان دیگری رشد خواهد کرد.»

او با بیان اینکه آسیا هسته اصلی روندهای اخیر جهانی است، تاکید کرد که حفظ و پیشبرد صلح در سراسر این قاره پهناور نه تنها یک انتخاب بلکه یک ضرورت قطعی است.

رئیسی خاطر نشان کرد: توان نظامی ایران بر حفظ صلح و ثبات در سایر کشورها متمرکز است و تنها برای دفع خطرات قدرت‌های سلطه‌گر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رئیس جمهور افزود: پیروزی ایران بر بحران های جهانی مانند تروریسم و افراط گرایی در غرب آسیا از جمله دستاوردهای راهبردی بود.

رئیسی همچنین از روابط چند صد ساله تهران و پکن قدردانی کرد و خاطر نشان کرد: ایران فضای مساعدی را برای توسعه و رفاه ناشی از جاده ابریشم ایجاد کرد که به چین اجازه داد رسماً به جامعه جهانی بپیوندد.

رئیس جمهور در ادامه گفت: جاده ابریشم به عنوان مهم ترین مسیر، نه تنها تجارت و همکاری بین بسیاری از ملت ها را تسهیل کرد، بلکه به عنوان یک ریسمان فرهنگی عمل کرد و جوامع مختلف را در طول تاریخ به هم پیوند داد.

وی همچنین با قدردانی از ابتکار کمربند و جاده چین تاکید کرد که ایران و چین بار دیگر تعهد خود را برای تقویت دوستی و برداشتن گام‌های قاطع در جهت رشد همگن، مشارکت استراتژیک و آینده‌ای دلگرم‌کننده و شکوفا برای بشریت با احیای این امر تکرار کرده‌اند.

هائو پینگ رئیس دانشگاه پکن نیز به پاس کمک های رئیس جمهور در بهبود روابط ایران و چین و همچنین پیشبرد صلح و ثبات منطقه ای و جهانی، عنوان افتخاری دانشگاهی را به رئیسی اعطا کرد.

رئیس دانشگاه، اعضای هیئت علمی و دانشجویان در این مراسم حضور داشتند.

همچنین از چهار استاد دانشگاه پکن به پاس خدمات ایران شناسی و آموزش زبان فارسی تقدیر شد.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *