رئیس جمهور و گفتگو در مورد حجاب
1 0
Read Time:2 Minute, 12 Second

رئیس جمهور: دولت مسئله حجاب را فرهنگی و اجتماعی می‌داند نه امنیتی

رئیس جمهور و گفتگو در مورد حجاب

امتداد نور – رئیس جمهور در هشتمین گفتگوی زنده تلویزیونی با مردم از انتقال قرارگاه حجاب از وزارت کشور به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، دکتر رئیسی در پاسخ به این سوال که با وجود آنکه بن‌مایه اصلی اغتشاشات موضوع نحوه اجرای قانون عفاف و حجاب بود، اما همچنان به نظر می‌رسد که در شیوه اجرای این قانون به یک اجماع دست پیدا نکردیم و همچنان در این حوزه چالش داریم، دولت بناست چه کاری انجام بدهد؟ اظهار داشت: حجاب یک ضرورت دین است و کسی در این زمینه تردید ندارد. از طرف دیگر قانون هم هست و طبیعتا زنان عزیز ما و دختران ما در سراسر کشور پایبند به حجاب و قانون هستند.

آقای رئیسی اضافه کرد: کسانی هم هستند که اینها ضعیف حجاب هستند. راهکار این قضیه می‌تواند راهکار‌های سیاسی- امنیتی باشد! دستگاه‌های فرهنگی و حوزه‌های اجتماعی در این رابطه مسئولیت دارند و باید فعال باشند و خودِ مردم عزیزمان نیز باید فعال باشند.

رئیس جمهور تصریح کرد: مسئله حجاب یک امر قانونی است و معتقدیم که خانم‌ها خودشان در سراسر کشور پایبند به این قانون هستند. آنچه که ما می‌بینیم همین است. تعبیر مقام معظم رهبری تعبیر جامعی بود که فرمودند همین کسانی که ضعف حجاب دارند، بر دهان بدخواهان و دشمنان انقلاب اسلامی زدند و نشان دادند که پایبند به انقلاب و نظام و ارزشها هستند.

او خاطرنشان کرد: می‌خواهم عرض کنم که همه باید مشارکت و توجه کنند که توجه به قانون‌مداری مسئله مهمی است و می‌تواند امنیت و آسایش را برای کشور به ارمغان بیاورد.

رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که از نظر دولت بحث حجاب و عفاف بیشتر ابعاد امنیتی و سیاسی دارد یا ابعاد فرهنگی، نگاه به آن چطور است؟ گفت: در مسئله حجاب نگاه، نگاه فرهنگی و اجتماعی است. طبیعتا باید دستگاه‌هایی مثل بخش‌های تبلیغاتی، فرهنگی و اجتماعی، رسانه‌ ملی و بخش‌های اینگونه در این قضیه فعال‌تر شوند.

دکتر رئیسی در واکنش به این مسئله که گویا قرار است قرارگاه حجاب از وزارت کشور به وزارت ارشاد منتقل شود، اظهار داشت: به موجب مصوبه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در سال ۸۴ این قرارگاه در وزارت کشور ایجاد شده است. اما معتقدم بخش فرهنگی و اجتماعی این قضیه قرارگاهی را در وزارت فرهنگ و ارشاد یا در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی می‌طلبد که آن بخش را هم گفتیم باید فعال شود چرا که ما این مسئله را از جنس مسائل فرهنگی و اجتماعی می‌دانیم نه از جنس مسائل امنیتی.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *