نوجوان فلسطینی
1 0
Read Time:6 Minute, 0 Second

یک نوجوان فلسطینی 7 نفر از صهیونیست ها را به هلاکت رساند

نوجوان فلسطینی

امتداد نور – یک نوجوان فلسطینی جمعه شب 7 شهرک نشین اسرائیلی را به ضرب گلوله کشت و تعدادی دیگر را زخمی کرد. ساعاتی بعد یک فلسطینی مسلح دیگر 2 اسرائیلی را در وضعیت وخیم قرار داد.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، دو حمله از سمت نوجوانان فلسطینی در قدس اشغالی (بیت المقدس) صورت گرفت که در چند سال اخیر بی سابقه بوده است.

عملیات دوم در شهرک غیرقانونی سیلوان قدس انجام شد. این حملات تنها 24 ساعت پس از آن رخ داد که یک گردان متشکل از 50 خودروی نظامی اسرائیلی با پشتیبانی نیروهای ویژه به شهر جنین در کرانه باختری اشغالی حمله کردند و مرتکب قتل عام شدند و 9 فلسطینی از جمله یک زن مسن را کشتند.

دهمین فلسطینی بعداً در تظاهرات علیه این حمله جان باخت که بزرگترین تلفات در میان فلسطینیان از سال 2001 بود.

رژیم صهیونیستی برای شهرک نشینان خود را بهانه ای برای اجرای قتل عام عنوان کرد، اما جناح های مقاومت فلسطینی قول دادند که انتقام کشته ها را بگیرند و در عین حال از ساکنان جنین به دلیل مقاومت تمجید کردند.

واکنش تلافی جویانه آنی، دستگاه امنیتی اسرائیل را از گارد گرفته است.

مقامات پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کردند که اولین حمله که در خارج از کنیسه انجام شد، 7 اسرائیلی کشته و 3 تن دیگر جراحات شدید و 2 تن دیگر زخمی شدند. آنها گفتند مهاجم یکی از اهالی بیت المقدس (قدس) بود و هیچ پیشینه امنیتی نداشت.

رئیس پلیس رژیم صهیونیستی گفت: «این حمله یکی از بزرگترین حملاتی است که در سال‌های اخیر با آن مواجه شده‌ایم».

رسانه های اسرائیلی می گویند مهاجم از یک ماشین پیاده شد و به مدت 20 دقیقه با سلاح شروع به تیراندازی کرد تا اینکه خنثی شد.

یک تحلیلگر نظامی اسرائیلی به نام نیر دوری گفت: «عملیات اکنون در اورشلیم (قدس) ممکن است ارتباطی با آنچه در جنین رخ داد، به عنوان یک اقدام انتقام جویانه داشته باشد.

کارشناسان استدلال می کنند که این علم موشکی برای کشف کردن نیست.

سرعتی که عملیات تلافی جویانه انجام شد، آغاز مرحله جدیدی از مقاومت مردمی جدید است که از کرانه باختری اشغالی سر برآورد.
قتل عام روز پنجشنبه در جنین با سکوت مشکوک جامعه جهانی مواجه شد.

بسیاری از سیاستمداران از جمله مقامات سازمان ملل خواستار خویشتن داری شدند. هیچ دولت غربی (به استثنای ایرلند شمالی) وحشیگری شنیع اسرائیل را محکوم نکرد.

پس از این انتقام، جامعه غربی به سرعت این واکنش را محکوم کرد که نمونه ای آشکار از استانداردهای دوگانه بین اشغالگر و مردم بومی این سرزمین بود.

پس از پاسخ فلسطینی ها، رسانه های رژیم صهیونیستی دیدند که مشکل این حملات این است که آدرسی برای مراجعه وجود ندارد، زیرا عامل آن فردی است که سلاح دارد و زمان مورد نظر خود را انتخاب می کند.

عملیات تلافی جویانه در دو میدان انجام شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای امنیتی رژیم تلاش‌های بیشتری را برای جلوگیری از حملات بیشتر با ایجاد موانع، تقویت گشت‌ها و تأمین حفاظت بیشتر از شهرک‌ها انجام دادند.

اما این عملیات دوم را متوقف نکرد و گزارش ها حاکی از زخمی شدن یک نوجوان 13 ساله فلسطینی دو شهرک نشین اسرائیلی در شهرک سیلوان در قدس اشغالی بود.
کانال 12 اسرائیل گفت: «حمله امشب در اورشلیم (قدس) از جایی انجام نشد، بلکه ظاهراً به عنوان انتقام از آنچه در جنین اتفاق افتاد رخ داد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغالگر، ارزیابی وضعیت امنیتی را انجام خواهد داد، در حالی که یوآو گالانت، وزیر امنیت، سفر خصوصی خود به ایالات متحده را قطع کرد و در حال بازگشت به سرزمین‌های اشغالی است. سرزمین های فلسطینی.

بلافاصله پس از اعلام عملیات، مساجد نوار غزه در محاصره شادی کردند و مردم شروع به توزیع شیرینی کردند.
حماس در بیانیه ای رسمی که در سایت خود منتشر کرد، عملیات قهرمانانه شهید خیری علقم 21 ساله از اردوگاه آوارگان شعفات در قدس اشغالی را برکت داد.

حماس گفت: این عملیات پاسخی طبیعی به کشتار جنین، هتک حرمت مسجدالاقصی و تشدید جنایات و تجاوزات صهیونیست‌ها علیه مردم ماست.

این جنبش در بیانیه خود می افزاید: «مردم ما به ضربه زدن به اماکن، پادگان ها و شهرک های دشمن ادامه خواهند داد و مقاومت تا آزادی سرزمین و مقدسات خود و گرفتن همه حقوق ملی، انتخاب مردم ما خواهد بود. و اینکه این عملیات کیفی در داخل شهرک «نبی یعقوب» که در اراضی ما در شهرک بیت حنینه در شمال الاقصی اشغالی مستقر است، صورت گرفت.

جنبش جهاد اسلامی همچنین با برکت عملیات کماندویی قدس، گفت: گلوله های مبارک خود را به گله های شهرک نشینان صهیونیست در حوالی محله «نبی یعقوب» در قدس شلیک کرد و کشته و زخمی بسیاری برجای گذاشت.

جهاد اسلامی تأکید کرد که این عملیات که قلب مردم ما را شفا داد، در زمان و مکان مناسب برای انتقام خون شهدا در اردوگاه جنین و کرانه باختری و به عنوان پاسخی طبیعی و مشروع به جنایات مردم ما انجام شد. اشغال و تجاوز به مقدسات.

این جنبش نشان داد که این عملیات پیامی قوی به اشغالگران اسرائیلی ارسال کرد که مقاومت آماده است و پاسخ مردم ما دور نیست.

همچنین گردان‌های قدس این عملیات قهرمانانه را برکت دادند و تأکید کردند که این عملیات بیانگر «وحدت وضعیت بین جغرافیای میهن و اراده ملت فلسطین و نفی اشغالگری اسرائیل» است.

گردان‌های قدس افزود: عملیات کماندویی پاسخی طبیعی و روشن به حضور اشغالگران اسرائیل در سرزمین فلسطین و اقدامات وحشیانه آن علیه مردم فلسطین در جنین، نابلس، غزه، قدس و… است. فلسطین، به عنوان گواهی بر وحدت عرصه های مقاومت.

همچنین گردان های شهدای الاقصی از عملیاتی که به گفته آنها در پاسخ به جنایات دشمن علیه مردم فلسطین انجام شد، تمجید کردند.

جنبش جهاد اسلامی نیز به نوبه خود گفت: عملیات قدس که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از اسرائیلی ها شد، عملیاتی افتخارآمیز است و سر ملت فلسطین را بلند می کند و جنبش جهاد بر آن برکت می دهد.

وی تاکید کرد: این عملیات به دولت تندرو اسرائیل می گوید که مردم فلسطین روی خون خود نمی خوابند.

رهبر جنبش جهاد اسلامی با اشاره به آمادگی برای تمامی سناریوهای احتمالی، افزودند: ما پشتیبان رزمندگان مقاومت در کرانه باختری و قدس خواهیم بود.

حازم قاسم سخنگوی حماس نیز گفت: عملیات قدس تایید می‌کند که مردم فلسطین نمی‌توانند خون فرزندان خود را تحمل کنند، بنابراین واکنش اشغالگران از طریق این روند به شدت دریافت شد.

قاسم تاکید کرد: مقاومت فلسطین ثابت می کند که ذهن امنیتی آن حتی اگر فردی باشد می تواند نیروهای اشغالگر اسرائیل را شکست دهد.

وی خاطرنشان کرد: این عملیات به تلافی خونریزی مردم فلسطین اشغالی و در پاسخ به جنایات اشغالگران علیه مقدسات و غارت سرزمین‌های فلسطینی انجام شد.

جبهه مردمی آزادی فلسطین خاطرنشان کرد: جامعه جهانی که به جنایت و کشتار اشغالگران در اردوگاه جنین توجهی نکرد، مسئولیت تداوم کشتار مردم فلسطین را بر عهده دارد و باید بداند که مردم این کشور هستند. مصمم هستند آزادی خود را به دست آورند.

کمیته‌های مقاومت از مردم فلسطین خواست تا درگیری‌های بیشتری داشته باشند و تا زمان اخراج از سرزمین‌های فلسطینی، عملیات کیفی و قدرتمندی را علیه اشغالگران اسرائیل و شهرک نشینان آن انجام دهند.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *