رئیس سازمان انرژی اتمی
1 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

رئیس سازمان انرژی اتمی: ایران پنجمین تولید کننده رادیو داروها است

رئیس سازمان انرژی اتمی

امتداد نور – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که ایران در حال حاضر یکی از پنج تولید کننده برتر رادیو داروها در جهان است.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، محمد اسلامی در خصوص صادرات رادیو داروهای ایران خاطرنشان کرد: متخصصان سازمان انرژی اتمی تلاش زیادی کرده اند تا ایران به یکی از تولیدکنندگان و توزیع کنندگان رادیو داروهای پیشرو در جهان تبدیل شود.

وی پس از نشست هیئت دولت به خبرنگاران گفت: پس از فروکش کردن اپیدمی کووید-19 در سال گذشته، ایران محموله‌های رادیو داروهایی را که بیشتر برای درمان سرطان استفاده می‌شود، به 9 کشور در سراسر جهان از سر گرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: رادیو داروهای تولید ایران نسبت به سایر برندهای چند ملیتی موثرتر هستند و محققان در کشور برای افزایش اثربخشی درمان ها به تلاش خود ادامه خواهند داد.

«عدم انحراف در برنامه هسته‌ای ایران»

وی در جای دیگر به اتهامات آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره تاسیسات و عملیات هسته ای «اعلام نشده» در ایران که تحت فشار اسرائیل مطرح شده است، اشاره کرد.

با وجود اینکه می‌دانند این اتهامات بی‌اساس است، اما از آن برای اعمال فشار بر جمهوری اسلامی سوء استفاده کردند. آنها اذعان کردند که هیچ نشانه ای از انحراف در برنامه هسته ای وجود ندارد و تعاملات با آژانس برقرار است.

رئیس‌ سازمان انرژی اتمی ایران با تاکید بر اینکه آمادگی‌ها برای سفر ماه آینده رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران در حال انجام است، گفت: «ما با آژانس درگیر هیچ بن‌بستی نیستیم».

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *