ماهواره شهید سلیمانی
1 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

مرحله عملیاتی پروژه ماهواره شهید سلیمانی راه اندازی شد

ماهواره شهید سلیمانی

امتداد نور – رئیس سازمان فضایی ایران روز یکشنبه اعلام کرد که فاز عملیاتی ماهواره شهید سلیمانی، اولین پروژه سامانه ماهواره‌ای کشور، را به نام سردار سلیمانی فرمانده ضد تروریسم آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، حسن سالاریه این خبر را در وب‌سایت رسمی سازمان منتشر کرد و در مورد آخرین وضعیت اجرای پروژه سردار سلیمانی که بخشی از ادامه برنامه فضایی 10 ساله ایران است، توضیحاتی داد.

سالاریه بیان کرد: سازمان فضایی ایران بر اساس برنامه ۱۰ ساله فضایی و به منظور ارائه خدمات به مردم، نهادها و سازمان‌های دولتی و همچنین ارائه خدمات به شرکت‌های بخش خصوصی، موظف به استقرار سامانه ماهواره‌ای مخابراتی در کره زمین شد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی به دلیل موفقیت در ساخت سریال های ماهواره ای و توسعه شبکه آنها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

او ادامه داد: این پروژه اولین پروژه سامانه ماهواره ای کشورمان محسوب می شود.

رئیس سازمان فضایی با بیان اینکه سازمان فضایی از مدت ها قبل برنامه عملیاتی این پروژه را آغاز شده افزود: برنامه اجرایی یک سامانه مخابراتی با سرویس محدود را حتی قبل از تکمیل برنامه رسمی 10 ساله فضایی کشور آغاز کرده بود.

به گزارش سالاریه، فاز اجرایی پروژه شهید سلیمانی کمتر از یک ماه پس از تصویب برنامه 10 ساله فضایی به طور رسمی آغاز شد.

سالاریه از تلاش‌های آژانس برای ایجاد ماهواره‌های کوچک قدردانی کرد و خاطرنشان کرد: این امر بدیهی است که با موفقیت در این مرحله، مسیر برای تکمیل و توسعه سامانه‌های ماهواره‌ای و ارائه خدمات اضافی در مراحل بعدی ساخته شود.

در سال 1387، ایران اولین ماهواره خود به نام امید را پرتاب کرد و سپس در سال 1389، رصد در مدار قرار گرفت.

جمهوری اسلامی در سال 1390 با موفقیت سومین ماهواره بومی خود با اسم نوید را به مدار زمین پرتاب کرد.

ایران پرتاب موفقیت آمیز اولین ماهواره نظامی خود را در اسفند 1400 به مدار زمین اعلام کرد و همچنین دومین ماهواره نظامی خود را در فروردین 1401 به مدار فرستاد.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *