شیراز
1 0
Read Time:2 Minute, 29 Second

رهبر انقلاب: آمریکا را باید مقصر حمله تروریستی شیراز دانست

شیراز

امتداد نور – حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران روز سه‌شنبه گفتند که بخشی از مقصر حادثه تروریستی 4 آبان شیراز متوجه آمریکا است.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با خانواده‌های قربانیان حمله تروریستی داعش در شیراز دیدار کردند. در این دیدار رهبر انقلاب در مورد حمله شیراز و کسانی که پشت آن ایستادند، توضیحاتی دادند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار اعلام کردند که هر چند این حادثه تلخ دل‌ها را غمگین کرده است، اما حادثه‌ای است که در تاریخ ایران ماندگار خواهد بود.

ایشان با اشاره به آمریکایی های کینه توز که سازنده گروه تروریستی داعش هستند، تاکید کردند: این حمله تروریستی باعث رسوایی کسانی شده که در پشت صحنه این اقدام شیطانی فعالیت می کردند.

«نهادهای فرهنگی و هنری باید همان گونه که به فاجعه عاشورا و دیگر وقایع تاریخی توجه می کنند، به این واقعه توجه کنند. اینها را باید به نسل‌های آینده منتقل کنند.»

شیراز

رهبر انقلاب ترور زائران در حرم شاهچراغ را با سایر حملات تروریستی متفاوت دانستند و بر رسوایی دشمن افزودند.

ایشان افزود: علاوه بر قاتلان و خائنان، حامیان و سازندگان اصلی داعش نیز در این جنایت شریک هستند. آنقدر دروغ می گویند، آنقدر سیاه دل، ننگین و منافق هستند که با حرف هایشان پرچم حقوق بشر را به اهتزاز در می آورند، اما در عمل گروه های تروریستی خطرناک ایجاد می کنند.

رهبر انقلاب اسلامی از دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای خواستند تا آثار هنری این فاجعه و دیگر حوادث تاریخی را تولید کنند.

ایشان تاکید کردند: از نظر رسانه‌ای و افشای وقایع، در بیان وقایع، تاریخ انقلاب اسلامی و جنایات دشمنان به حدی کمبودهایی داشته‌ایم که نسل جوان اطلاعات زیادی از وقایع گذشته ندارند. از جمله جنایات مرتکب شده توسط مجاهدین خلق [تروریست ها].”

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای قاطعانه تصریح کردند که تبیین حقایق این رویدادها از وظایف فعالان عرصه‌های هنری، اطلاع‌رسانی و نویسندگی و همچنین نهادهای فرهنگی است.


حمله شیراز در 4 مهرماه در وقت نماز مغرب، زمانی رخ داد که یک تروریست با اسلحه کلاشینکف خود به سمت زائران تیراندازی کرد و دست کم 13 نفر را به شهادت رساند و ده ها نفر را مجروح کرد. این حمله در میان موجی از ناآرامی ها باعث غم و اندوه ملی شد.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

وزارت اطلاعات ایران اعلام کرد که یک گروه 26 نفره تروریستی را در رابطه با حمله به شیراز که توسط یک تبعه آذربایجانی هدایت می شد، منهدم کرد.

این وزارتخانه اعلام کرد که 26 تروریست را که در سرتاسر ایران از جمله زاهدان دست داشته یا قصد انجام حملات تروریستی را داشتند، بازداشت کرده است.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: تمامی افراد دستگیر شده غیرایرانی بوده و دارای تابعیت آذربایجان، تاجیک و افغانستان هستند.

همچنین گفته شده است که عامل اصلی حمله شیراز که آن را هماهنگ کرده، یک آذربایجانی است.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *