وزیر امور خارجه ایران
1 0
Read Time:2 Minute, 37 Second

وزیر خارجه: ایران اجازه اظهار نظر در مورد تمامیت ارضی خود را به هیچکس نخواهد داد

وزیر امور خارجه ایران

امتداد نور – وزیر امور خارجه با تاکید بر تداوم همکاری راهبردی با چین، خاطرنشان کرد: ایران اجازه اظهار نظر در مورد تمامیت ارضی خود را به هیچکس نخواهد داد.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، حسین امیرعبداللهیان گفت: تهران آماده برگزاری نشست مشترک وزرای خارجه و دفاع بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر کشورهای همسایه است.

وزیر امور خارجه گفت: تهران آماده برگزاری نشست مشترک وزرای خارجه و دفاع بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر کشورهای همسایه است.

حسین امیرعبداللهیان در سومین دوره مجمع گفتگوی تهران (TDF) با بیان اینکه سیاست همسایگی محور سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران است، گفت:

وی افزود که دولت از تمام توان خود برای اعتمادسازی و تقویت پایه های دوستی با همسایگان خود در منطقه استفاده می کند.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه ایران همواره یکی از پایه های ثبات و امنیت در منطقه و خط مقدم مبارزه با تروریسم داعش بوده است، گفت: ایران همواره در خط مقدم مبارزه با انواع تروریسم در منطقه و منطقه بوده است. جهان

وی تاکید کرد: ایران آماده اعتمادسازی و همکاری در همه ابعاد با همسایگان خود در منطقه و منطقه خلیج فارس برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه است.

امیرعبداللهیان گفت: تهران آماده برگزاری نشست مشترک وزرای خارجه و دفاع بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس و سایر کشورهای همسایه است.

وی با بیان اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با همسایه خود است، افزود: دولت ابراهیم رئیسی آمادگی دارد با گفت و گوهای سازنده و آینده نگر، بر توسعه همکاری های منطقه ای و بین المللی بیشتر تمرکز کند.

وزیر امور خارجه ایران گفت: ایران در سال گذشته در حالی که تحت شدیدترین تحریم ها قرار دارد، پذیرای تعداد زیادی پناهجوی افغان بوده است.

وی افزود: ایران معتقد است که امنیت پایدار در افغانستان تنها از طریق تشکیل یک دولت فراگیر امکان پذیر است.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه ایران همواره از همکاری های منطقه ای چین با کشورهای منطقه استقبال کرده است، گفت: تهران و پکن در سال های اخیر سطح روابط خود را به همکاری های راهبردی بلندمدت ارتقا داده اند. هفته گذشته دو نماینده ایران و چین برای پیگیری اجرای برنامه جامع مشترک همکاری های راهبردی بین دو کشور در تهران گفتگو کردند.

وی با اشاره به بیانیه مشترک کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با حضور چین در سفر شی جینپینگ به عربستان، گفت: ایران نارضایتی و اعتراض خود را از مجاری دیپلماتیک به صورت رسمی اعلام کرد و یادداشتی رسمی برای طرف چینی ارسال کرد.

وی با تاکید بر تداوم همکاری راهبردی با چین، خاطرنشان کرد: ایران اجازه اظهار نظر در مورد تمامیت ارضی خود را به هیچکس نخواهد داد.

سومین مجمع گفتگوی تهران (TCF) با حضور مقامات و نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان در تهران آغاز به کار کرد.

نشست امسال که از صبح روز دوشنبه آغاز شد، بر سیاست جمهوری اسلامی در قبال همسایگان و رویکرد آن به دوستی و اعتمادسازی متمرکز است. در این مجمع نزدیک به 70 نفر از مقامات و نمایندگان اندیشکده ها و مراکز تحقیقاتی از 36 کشور جهان حضور دارند.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *