خبر سردار حاجی زاده از موشک بالستیک ایران
0 0
Read Time:2 Minute, 34 Second

سردار حاجی زاده: ایران موشک بالستیک جدید هایپرسونیک ساخت

خبر سردار حاجی زاده از موشک بالستیک ایران

امتداد نور – فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران از ساخت موشک بالستیک هایپرسونیک خبر داد و گفت: این موشک جدید از همه سامانه‌های سپر موشکی عبور می‌کند و فکر نمی‌کنم تا ده‌ها سال بعد هم فناوری پیدا شود که بتوان با آن مقابله کند.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران صبح امروز (پنجشنبه 19 آبان‌ماه)‌در حاشیه یازدهمین سالگرد شهادت سردار شهید حسن طهرانی مقدم گفت: سال‌های سال است که در سایه تحریم‌های ظالمانه و سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ بشریت فعالیت‌های خود در حوزه هوافضا را به پیش می‌بریم. 

وی افزود: ما به لطف الهی موفق شدیم به موشک بالستیک هایپرسونیک پیشرفته دست پیدا کنیم که قادر است در فضایی که مهم‌ترین و پیشرفته‌ترین سامانه‌های سپر دفاع موشکی وجود دارد، از آن‌ها عبور کرده و همان سامانه های سپر موشکی که می‌تواند جزو مهم‌ترین ارکان دفاعی دشمن باشد را هدف قرار بدهد.  

سردار حاجی‌زاده با اشاره به ویژگی‌های موشک بالستیک هایپرسونیک نیروی هوافضای سپاه بیان کرد: این سامانه سرعت بسیار بالایی دارد و قابلیت مانورپذیری در جو و بیرون جو را دارد. هم سامانه های پدافندی که در داخل جو دفاع می‌کنند و هم سامانه‌های فوق‌العاده گران قیمتی که در بیرون جو با موشک‌ها مقابله می‌کنند، این موشک جدید جمهوری اسلامی ایران از همه آن‌ها عبور می‌کند و فکر نمی‌کنم تا ده‌ها سال بعد هم فناوری پیدا شود که بتواند با آن مقابله کند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به سایر قابلیت‌های موشک جدید این نیرو گفت: این موشک سامانه‌های ضد موشکی دشمن را هدف قرار می‌دهد و یک جهش بزرگ نسلی در حوزه موشکی است.

سردار حاجی‌زاده درباره نقش شهید طهرانی مقدم در پیشرفت‌های امروز صنعت موشکی کشورمان تصریح کرد: کاری که در این مسیر نورانی که به لطف الهی همکاران ایشان و عزیزان ما در طول این 37 سال این مسیر را ادامه دادند و ما هر روز که جلو می‌رویم شاهد سرعت و شدت گرفتن این حرکت رو به جلو هستیم.

وی افزود: اگر یک دوره ای شهید طهرانی مقدم با چند ده نفر این کار را دنبال می‌کردند الان با جمیعت چند هزار نفری این کار را می‌کنند بلکه شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها و دانشمندان و متخصصین کشور به این راه نورانی کمک می‌کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه درباره جنگ ترکیبی اخیر دشمنان علیه ایران اسلامی تصریح کرد: طبیعتا دشمنان ما تمام قد در مقابل نظام و ملت ما ایستاده‌اند و ما باید آماده جنگ در همه عرصه‌ها باشیم که اسمش را جنگ ترکیبی می‌گذارند. یعنی اکنون درگیر جنگ امنیتی، اقتصادی و سیاسی هستیم و این جنگ شناختی که امروز یک عملیات روانی گسترده بر علیه ملت ما است چراکه دشمنان می‌خواهند جلوی پیشرفت ما را بگیرند.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *