شهید سلیمانی
0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

ایران از عراق خواست تحقیقات در مورد ترور شهید سلیمانی را تسریع ببخشد

صحبت اژه ای در مورد پرونده ترور شهید سلیمانی

امتداد نور – غلامحسین محسنی اژه ای، رئیس قوه قضائیه ایران از همتای عراقی خود خواسته است که تحقیقات، محاکمه و مجازات قاتلان سردار سپهبد شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس، معاون یگان های حشد الشعبی عراق را تسریع بخشد.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، اژه ای روز سه شنبه در نامه ای به فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی عراق از برگزاری سه دور مذاکره در قالب کمیته تحقیق مشترک بین مقامات قضایی ایران و عراق ابراز خرسندی کرد.

این نشان دهنده نتایج این همکاری مشترک است. رئیس قوه قضائیه در نامه خود نوشت: دو کشور اراده مبارزه با تروریسم، برقراری عدالت، حفظ صلح و امنیت و گسترش روابط دوستانه به ویژه همکاری‌های قضایی دوجانبه را دارند.

اژه ای تاکید کرد: ترور شهید سلیمانی، ابومهدی المهندس و هشت تن از همراهان آنها توسط مقامات آمریکایی و نمایندگان آنها در عراق خلاف صلح و امنیت بین المللی است.

وی افزود: این اقدام تروریستی منجر به نقض حاکمیت دو کشور و نقض اصول شناخته شده حقوق بین الملل و نیز تعهدات بین المللی در خصوص حمایت از شخصیت های رسمی تحت حمایت بین المللی شد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: اگرچه این اقدام تروریستی به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و با همکاری برخی دیگر از مقامات آمریکایی و تبانی برخی کشورها انجام شده است، اما موضع آنها مانع از پاسخگویی و مجازات آنها نیست.

وی افزود که اقدامات آغاز شده در سیستم قضایی عراق نیز عزم عراق برای دستگیری، محاکمه و مجازات این جنایتکاران را نشان می دهد.

رئیس قوه قضائیه در ادامه یادآور شد: لازمه عدالت رعایت اصل سرعت در رسیدگی است.

با توجه به اینکه اقدام تروریستی مذکور در عراق رخ داده و بیش از دو سال از وقوع آن می گذرد، صدور دستور تسریع در تحقیقات، محاکمه و مجازات عاملان این جنایت، خواسته مردم ایران است. در همین راستا قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران همچنان آماده ادامه همکاری با دستگاه قضایی جمهوری عراق است.

اژه ای در پایان نامه خود برای دولت و ملت دوست و برادر عراق از درگاه خداوند متعال توفیق و سربلندی مسالت کرد.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *