نیروی دریایی سپاه
0 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

نیروی دریایی سپاه یک کشتی خارجی حامل 11 میلیون لیتر سوخت قاچاق را در خلیج فارس توقیف کرد

نیروی دریایی سپاه

امتداد نور – نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه یک فروند شناور خارجی حامل 11 میلیون لیتر سوخت قاچاق را در خلیج فارس توقیف کرد.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، این محموله قاچاق 2.2 تریلیون ریال (حدود 7.5 میلیون دلار) برآورد شده است.

قاچاقچیان علاوه بر محکومیت به حبس، تا 10 برابر ارزش سوخت قاچاق جریمه خواهند شد.

این شناور و محموله قاچاق آن پس از یک ماه رصد فنی و اطلاعاتی کشف و ضبط شد.

کاپیتان و خدمه شناور نیز برای تکمیل مراحل تحقیقات و مراحل قانونی در بازداشت هستند.

قاچاقچیان علاوه بر محکومیت به حبس، تا 10 برابر ارزش سوخت قاچاق جریمه خواهند شد و شناور قاچاق نیز به نفع دولت توقیف می شود.

جلال امینی، رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تیرماه گفت: در راستای کمک به تولید داخلی، مبارزه با قاچاق کالا از طریق نظارت بر کالاها (مبداء و مقصد)، اجرای طرح‌ها، بازرسی‌های دوره‌ای و مقطعی از جاده‌ها به صورت مستمر در حال انجام است. و غیره توسط پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سراسر کشور در دستور کار قرار دارد.

حسن نوروزی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: سالانه 20 تا 25 میلیارد دلار کالا به داخل و خارج کشور قاچاق می شود که در صورت توقف صدها هزار شغل ایجاد می شود.

محمدحسن نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی می‌گوید سوخت قاچاق روزانه ۲۲ میلیون لیتر است. با سود 50 درصدی در لیتر، مجموع درآمد روزانه به 400 تریلیون ریال در سال یا 3.3 میلیارد دلار می رسد که تقریباً برابر با بودجه عمرانی سالانه کشور است.

در خردادماه ۱۳۹۹ مرحله اول طرح ملی مبارزه با قاچاق کالا با اولویت گمرک، دخانیات و کالاهای ترانزیتی در سراسر کشور اجرا شد.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *