فرمانده کل سپاه در شیراز
0 0
Read Time:3 Minute, 45 Second

فرمانده کل سپاه: امروز، روز پایان اغتشاشات است

فرمانده کل سپاه در شیراز

امتداد نور – فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی پرشور روز شنبه در مراسم تشییع پیکر جانباختگان حادثه تروریستی شیراز به آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن نسبت به تشدید ناآرامی‌ها در ایران هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، هزاران ایرانی برای وداع با قربانیان حمله تروریستی داعش که حرم شاهچراغ را هدف قرار داد، در شیراز تجمع کردند. این حمله روز چهارشنبه در وقت نماز مغرب صورت گرفت که یک تروریست با اسلحه AK-47 (کلاشینکف) خود به سمت زائران تیراندازی کرد که در نتیجه آن حداقل 13 نفر کشته و ده ها نفر دیگر زخمی شدند. این حمله باعث غم و اندوه ملی در میان موج مداوم ناآرامی شد که به اعتقاد برخی، راه را برای داعش برای انجام حمله شنیع خود هموار کرد.

در مراسم تشییع جنازه، مقامات ارشد نظامی ایران اعم از سپاه و ارتش شرکت کردند. در این مراسم سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه با ایراد سخنرانی پرشور به ریشه‌های ناآرامی‌ها و ناآرامی‌ها در ایران پرداخت. این سخنرانی یک روز پس از آن انجام شد که دو سازمان اطلاعاتی ایران، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بیانیه مشترک طولانی‌ای صادر کردند که در آن دلایل اصلی ناآرامی‌ها توضیح داده شد. هم سخنرانی سلامی و هم بیانیه مشترک یک چیز مشترک داشتند: دخالت خارجی در ایران.

سردار سلامی گفت که دولت بایدن به همراه متحدانش در منطقه پشت این ناآرامی ها ایستاده اند. سردار خطاب به جوانان ایرانی گفت بایدن مستقیماً به جوانان ایرانی دستور نمی دهد که به خیابان ها بیایند. در عوض، او از راه‌های پیچیده برای ایجاد ناآرامی در ایران، از جمله از طریق رسانه‌ها، استفاده می‌کند. او گفت که ناآرامی در ایران در اندیشکده های آمریکایی و اسرائیلی برنامه ریزی شده بود.

سرلشکر سلامی همچنین خطاب به جوانانی که فریب دشمن را خوردند. «ای جوانی که حیران شدی! آبروی خود را به آمریکا نفروشید. به صورت مدافعان امنیت سیلی نزنید و اجازه ندهید [آمریکا] لباس سربازان آمریکایی به شما بپوشاند. مهره شطرنج دشمن مباش.

سردار سلامی با بیان اینکه امروز، روز پایان اغتشاشات است گفت: در این سرزمین، هیچ کس به شما اجازه ایجاد هرج و مرج و شورش نمی دهد.
وی تصریح کرد: ما به جوانان و کسانی که کلاهبرداری کردند می گوییم امروز پایان شورش است. دیگر به خیابان نیایید از این ملت چه می خواهید. فکر نکنید بایدن و دیگر مقامات رژیم صهیونیستی و آل سعود شما را صدا بزنند تا به خیابان بیایید. [در عوض] آنها شما را از طریق رسانه های خود مجبور می کنند [این کار را انجام دهید.»

اظهارات سردار سلامی منعکس کننده بیانیه مشترک بود که به طور گسترده به بررسی چگونگی تلاش غرب و متحدان منطقه ای آن برای مداخله در ایران پرداخته بود.

در این بیانیه آمده است: نمونه‌های متعدد و ارجاعات انکارناپذیر نقش همه‌جانبه رژیم تروریستی آمریکا در مهندسی، اجرا و حفظ ناآرامی‌ها با بیش از یک سال نظارت اطلاعاتی مستمر و دقیق همراه با اسناد به دست آمده فاش می‌شود.

حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی نیز در سخنانی در اوایل مهرماه، ارزیابی مشابهی را بیان کرده بودند. او در آن زمان گفته بود که آمریکا و اسرائیل از کشته شدن مهسا امینی برای ایجاد اغتشاش در ایران سوء استفاده کردند و اگر این حادثه رخ نمی داد، بهانه دیگری برای انجام کاری که کردند، پیدا می کردند.

«این شورش ها برنامه ریزی شده بود. این شورش ها برنامه ریزی شده بود. اگر ماجرای دختر جوان رخ نمی داد، در ابتدای مهرماه امسال بهانه دیگری برای ایجاد ناامنی و آشوب در کشور پیدا می کردند. چه کسی این طرح ها را طراحی کرد؟ من آشکارا می گویم که این نقشه ها توسط آمریکا، رژیم غاصب، جعلی، صهیونیستی و مزدوران آنها طراحی شده است. نشستند و برنامه ریزی کردند. آنها این طرح ها را طراحی کردند. کارمندان، مزدوران، مزدبگیران و برخی ایرانیان خیانتکار در خارج از کشور به آنها کمک کردند.»

وی افزود: «بعضی وقت‌ها که می‌گویم فلان اتفاق را دشمن خارجی برنامه‌ریزی کرده است، بعضی‌ها به عبارت «دشمن خارجی» خیلی حساس هستند، وقتی می‌گویم فلان کار خارجی‌ها بوده است. این توسط دشمنان خارجی انجام شد، برخی به سرعت به دفاع از سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌پرند. آنها از انواع تحلیل ها و لفاظی های مغالطه آمیز استفاده می کنند تا نشان دهند که خارجی ها به هیچ وجه در آن رویداد دخالت نداشته اند.»

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *