نبویان
0 0
Read Time:5 Minute, 11 Second

نبویان: دشمنان از پیشرفت های ایران عصبانی هستند

نبویان

امتداد نور – سیدمحمود نبویان نماینده مجلس، به نقش کشورهای غربی و رسانه‌های هم پیمان آنها در ناآرامی‌های اخیر در ایران پرداخته و به این نتیجه رسیده است که جمهوری اسلامی علی‌رغم همه این فشارها به شکوفایی خود ادامه خواهد داد و این امر آنها را عصبانی کرده است.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، اعتراضات در ایران پس از آن آغاز شد که مهسا امینی، یک خانم 22 ساله، در 22 شهریور در بازداشتگاه پلیس غش کرد و سه روز بعد در بیمارستان درگذشت. او توسط پلیس امنیت اخلاقی دستگیر شده بود تا در مورد قوانین پوشش اسلامی آموزش ببیند. با این حال، با حمله برخی به نیروهای امنیتی و انجام اقدامات خرابکارانه، اعتراضات به خشونت تبدیل شد.

نبویان گفت که برخی از اغتشاشگران با برنامه ریزی وارد خیابان ها شده اند. آنها رهبرانی داشتند. نبویان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: حتی برخی اراذل و اوباش بودند که چند نفر را شهید و مجروح کردند و این افراد باید به عدالت سپرده شوند.

پزشکی قانونی تشخیص داد که مهسا امینی به دلیل بیماری مزمن فوت کرده و شایعه ضربه به سر یا سایر اعضای حیاتی بدن وی صحت ندارد.

نبویان گفت: اغتشاشات اخیر نشان داد که هدف اصلی دشمنان تضعیف «اسلام» است و فشار بر ایران برای برنامه‌های هسته‌ای و موشکی‌اش تنها یک «بهانه» است.

برخی از کشورهای غربی و نیز رسانه های معاند با ایران، کشته شدن مهسا امینی را دستاویز قرار دادند و جنگ روانی همه جانبه ای را علیه ایران به راه انداختند و مردم را به شورش علیه نظام جمهوری اسلامی برانگیختند.

نبویان نماینده مجلس با اشاره به بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال گفت: بر هیچکس پوشیده نیست که مراکزی که در ایران آتش ناآرامی را دامن زده اند، خارج از کشور هستند.

بیگانگان با استفاده از رسانه های دروغ پردازی مانند ایران اینترنشنال و بی بی سی فارسی، ایران را برهم زدند و در کشور ما آشوب ایجاد کردند و جنگ رسانه ای جهانی را علیه ملت ایران به راه انداختند. آمریکا، رژیم صهیونیستی، انگلیس، آلمان، فرانسه و بسیاری از کشورهای جهان با رسانه های خود علیه کشور ما اقدام کردند.

نبویان در پاسخ به این سوال که آیا مشکلات اقتصادی در ترغیب عده‌ای به خیابان‌ها و اغتشاش نقش داشته است، گفت: اصلاً اینطور نیست. اگر خواسته اغتشاشگران حل مشکلات اقتصادی بود پس چرا حتی یکی از معترضان حاضر در این اغتشاشات شعار اقتصادی نداد؟

این نماینده مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: غرب انواع تحریم ها را علیه ایران اعمال کرده است.

آنها همه نوع تحریم را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کردند. در این مصاحبه فرصت کافی برای تبیین همه ابعاد تحریم ها برای مردم ایران وجود ندارد، اما مقامات آمریکایی بارها اعلام کرده اند که هیچ کشوری در جهان به اندازه ایران تحریم نشده اند که کاملا درست است. به عنوان مثال، جمهوری اسلامی ایران به دلیل فروش، استخراج و سرمایه گذاری در صنعت نفت تحریم شده است. هیچ بانکی در دنیا به روی ایران باز نیست و همه بانک های ایرانی تحریم هستند. پتروشیمی، صنعت کشتیرانی و بیمه کشتیرانی ایران را هم تحریم کردند و هیچ حوزه ای وجود ندارد که ایران تحریم نشده باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: با وجود همه تحریم ها و فشارهایی که دشمنان جمهوری اسلامی علیه کشور وارد کرده اند، ایران با قدرت ایستاده است و خشم آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای اروپایی مانند فرانسه، انگلیس و آلمان به همین دلیل است که نظام حاکم در ایران فرو نمی پاشد.

نماینده مجلس می گوید کشورهای سازمان همکاری شانگهای به دنبال تشکیل یک “نیروی نظامی مشترک” در مقابل ناتو و ایجاد “شورای بانکی” هستند.

نبویان با بیان اینکه دشمنان شدیدترین اقدامات را علیه ملت ایران انجام داده‌اند، افزود: تحریم‌های یکجانبه آمریکا، تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل و تحریم‌های اتحادیه اروپا همگی علیه کشورمان اعمال شده است. اخیرا هم یک سری تحریم های جدید علیه ایران اعمال کردند اما با همه این اقدامات ما همچنان روی پای خود ایستاده ایم. دلیل ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در برابر همه فشارها و تحریم ها این است که مردم ما به اسلام اعتقاد دارند و به همین دلیل دشمنان به دنبال تخریب اسلام و ارزش های ناب اسلامی در کشور ما هستند.

این نماینده مجلس همچنین گفت: اغتشاشات اخیر نشان داد که هدف اصلی دشمنان تضعیف «اسلام» است و فشار بر ایران برای برنامه‌های هسته‌ای و موشکی‌اش تنها یک «بهانه» است.

نبویان همچنین با مقایسه رویکرد آمریکا در قبال ایران و عربستان گفت: عربستان یک گاو شیری برای آمریکاست. و آمریکا در اسلامی که عربستان سعودی به آن معتقد است، که «اسلام آمریکایی» است، دخالت نمی‌کند.»

ایران نفوذ زیادی در منطقه و جهان دارد

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران نفوذ زیادی در جهان و منطقه دارد، خاطرنشان کرد: ایران در ونزوئلا فعالیت های اقتصادی مختلفی انجام می دهد.

همچنین پیوستن جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای بسیار مهم است. روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، پاکستان، هند و ایران اعضای این سازمان هستند.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که چرا پیوستن ایران به بلوک شانگهای خشم دشمنان را برانگیخته است، گفت: چهار قدرت هسته ای جهان یعنی چین، روسیه، پاکستان و هند در این اتحاد اوراسیا هستند.

همچنین دو عضو شورای امنیت سازمان ملل یعنی روسیه و چین نیز عضو این سازمان هستند و هر قطعنامه ای که در شورای امنیت مطرح شود، این دو کشور می توانند آن را وتو کنند. 9 کشور عضو شانگهای 3 میلیارد و 363 میلیون نفر جمعیت دارند که 43 درصد جمعیت جهان را تشکیل می دهد.

وی همچنین مدعی شد که کشورهای سازمان همکاری شانگهای به دنبال تشکیل یک “نیروی نظامی مشترک” در مقابل ناتو و ایجاد “شورای بانکی” هستند.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: ایران نباید زندگی مردم را به آنچه آمریکا می خواهد بگوید یا انجام دهد وابسته کند.
آمریکا کاری جز دشمنی با مردم ایران نخواهد کرد. اغتشاشات اخیر ایران به رهبری آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای استکباری صورت گرفت و باز هم باید تاکید کرد که این اغتشاشات واکنش آنها به عزت ایران بود. نبویان در پایان گفت: باید بدانیم که دشمنان می‌خواهند امنیت ملت ایران را سلب کنند و باید هوشیارتر باشیم.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *