صادر کنندگان برتر
0 0
Read Time:3 Minute, 35 Second

از صادر کنندگان برتر در روز ملی صادرات تجلیل شد

صادر کنندگان برتر

امتداد نور – در بیست و ششمین مراسم روز ملی صادرات که روز شنبه توسط سازمان توسعه تجارت و با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، از صادر کنندگان برتر ایران تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور ، در این مراسم ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، علیرضا پیمان پاک رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور حضور داشتند.

صادرات علی رغم تحریم ها به میزان قابل توجهی افزایش یافت

رئیسی در افتتاحیه این مراسم گفت: رشد صادرات در کشور با وجود همه تحریم ها و تهدیدها قابل مشاهده است.

رئیس جمهور گفت: رشد بیش از 40 درصدی صادرات کشور در سال گذشته و افزایش 13 درصدی صادرات غیرنفتی در سال جاری نشان دهنده عزم تجار ما برای رشد صادرات کشور است.

وی افزود: کمیته هایی که برای رشد صادرات و رفع موانع پیش روی صادرکنندگان تلاش می کنند باید به دیدگاه ها و نظرات صادرکنندگان توجه بیشتری داشته باشند.

رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری سال جاری توسط رهبر انقلاب اسلامی به نام سال تولید دانش بنیان و ایجاد اشتغال، تصریح کرد: امسال همه تلاش ما باید در راستای رشد تولید به ویژه دانش باشد. تولید مبتنی بر فناوری و مبتنی بر فناوری.”

رئیس جمهور با اشاره به گسترش روابط اقتصادی با کشورهای منطقه گفت: باید سهم ایران را در تعاملات اقتصادی منطقه از جمله در ترانزیت کالا، گردش پولی و مالی و سایر حوزه های اقتصادی احیا کنیم.

صادر کنندگان برتر
تراز تجاری ایران در سال آینده مثبت می شود

در ادامه این مراسم، فاطمی امین با اشاره به روند رو به رشد صادرات در مقابل واردات و کاهش فاصله این دو، گفت: در صورت ادامه روند فعلی در سال آینده، تراز تجاری کشور مثبت خواهد شد.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای دنیا در واقع صادرات دارند تا بتوانند کالاهای مورد نیاز خود را وارد کنند، گفت: هر کشوری که بتواند صادرات بیشتری داشته باشد وضعیت اقتصادی بهتری خواهد داشت و این به معنای تراز تجاری مثبت است.

به گفته این مقام مسئول، کل واردات سال گذشته 52 میلیارد دلار و صادرات 47 میلیارد دلار بوده است که به این معناست که تراز تجاری کشور پنج میلیارد دلار منفی بوده است. در شش ماهه نخست سال جاری میلادی (22 مارس تا 22 شهریور) این اختلاف به دو میلیارد دلار کاهش یافته و به زودی در سال آینده این فاصله به طور کامل برطرف خواهد شد.

دولت مصمم به توسعه صادرات غیرنفتی است

پیمان پاک همچنین در این مراسم حضور رئیس جمهور در این مراسم را نشان از اهمیتی است که دولت برای صادرات قائل است.

این مقام مسئول با تاکید بر اقدامات مثبت دولت سیزدهم برای توسعه تجارت غیرنفتی کشور گفت: این اقدامات در دو بخش دنبال می‌شود که یکی از مهمترین بخش‌های آن بحث رفع موانع است. ”

پیمان پاک تاکید کرد: شرکت TPO به عنوان یکی از بازیگران اصلی تجارت خارجی کشور نیز برنامه های خود را هدفمند اجرا کرده است.

این مقام مسئول افزود: برنامه های ما شامل حضور در نمایشگاه های بین المللی مانند نمایشگاه مسکو و تبادل هیئت های تجاری است که نتایج خوبی داشته است.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای حضور در بازارهای سبز و نوظهور مانند آفریقا، اوراسیا و آسیای جنوب شرقی افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از 40 هیئت تجاری از آفریقا به ایران آمده اند و هفته آینده نیز گروهی 31 مدیر از شرکت های بزرگ روسیه و بلاروس به ایران سفر خواهند کرد.

بخش خصوصی خواستار ایجاد «شورای تجارت خارجی» شد

در پایان، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی در این مراسم گفت: بخش خصوصی به عنوان موتور محرکه اصلی اقتصاد کشور از دولت می‌خواهد که به منظور ایجاد یکپارچگی در اقتصاد، تشکیل شورای تجارت خارجی را تسهیل و تسریع کند. سیاست ها و توجه بیشتر به تحولات جهانی.

شافعی مدیریت واحد را یکی از نیازهای مهم و قدیمی اقتصاد دانست که فقدان آن آسیب جدی به روند توسعه اقتصادی کشور وارد کرده است.

بر اساس گزارش TPO، در سال جاری بیش از 612 شرکت صادراتی از 69 گروه مختلف کالایی و خدماتی به منظور انتخاب صادرکنندگان ممتاز مورد ارزیابی قرار گرفتند که از بین آنها 57 صادرکننده برتر انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفتند.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *