0 0
Read Time:2 Minute, 7 Second

داود میرباقری کارگردان «مختارنامه» در حال نگارش فیلم سینمایی «جاودانه» در تراژدی عاشورا

امتداد نور – داود میرباقری، کارگردان و نویسنده فیلم مختارنامه ، در حال نگارش اقتباسی از رمان پرفروش «جاودانه» با موضوع تراژدی عاشورا است.

به گزارش خبرگزاری امتداد نور، شهرت میرباقری با سریال های مذهبی تلویزیونی مانند «امام علی (ع)» و «مختارنامه» است.

موضوع اخیر درباره قیامی بود که مختار ثقفی پس از واقعه عاشورا دهم محرم برای انتقام از قاتلان امام حسین (ع) ترتیب داد.

«جاودانه» به نویسندگی صادق کرمیار در دو نسخه یکی در قالب رمان و دیگری در قالب فیلمنامه منتشر شد که هرگز به فیلم تبدیل نشد.

محسن علی اکبری تهیه کننده در بیانیه ای که روز چهارشنبه منتشر شد، گفت که میرباقری در حال نگارش فیلمنامه خود بر اساس این رمان است و شهریار بحرانی کارگردان فیلم های تحسین شده «مریم مقدس» و «ملکوت سلیمان» نیز این فیلم را بر عهده خواهد داشت.

فیلم را بسازوی خاطرنشان کرد: استاد میرباقری علیرغم حضور در مجموعه تلویزیونی سلمان فارسی به دلیل عشق به امام حسین (ع) با نوشتن فیلمنامه موافقت کرد.

وی افزود: بدون شک سریال «مختارنامه» او بهترین تولید تلویزیونی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است و ما واقعا به حضور او در پروژه خود افتخار می کنیم.

علی اکبری گفت: داستان «جاودانه» دقیقاً با حقایق ملموس در مورد نبرد کربلا مستند شده است.

وی افزود: داستان با سفر امام حسین(ع) از مدینه به کوفه شروع می شود که در طی آن افراد زیادی به امام حسین (ع) می پیوندند و تحت تأثیر ایشان قرار می گیرند و تحولات ماجرا را واقعاً جذاب می کند.

وی از «سفیر» و «روز سرنوشت ساز» به عنوان تنها دو فیلم ایرانی ساخته شده درباره فاجعه عاشورا پس از پیروزی انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: سینمای ما از کمبود فیلم در این زمینه رنج می برد.

«چند کشور منطقه فیلم‌هایی درباره امام حسن (ع) و امام حسین (ع) ساخته‌اند که با سوء‌نیت ساخته شده‌اند و مملو از تحریف فاحش حقایق تاریخی هستند.

بنابراین تصمیم گرفتیم رمان را به فیلم تبدیل کنیم.»

علی اکبری «جاودانه» را پروژه ای پرهزینه و سومین فیلم سینمایی ایران دانست و گفت: برای ساختن یک اثر برجسته برای سینمای ایران نیازمند همکاری مدیران فرهنگی کشور هستیم.

احمدرضا درویش کارگردان ایرانی فیلم «حسین که نه گفت» را در سال 2008 درباره قیام امام حسین (ع) علیه خاندان بنی امیه در سال 680 میلادی ساخته است.

با این حال، به دلیل اعتراض علما و برخی افراد خاص که فیلم را به تصویر کشیدن برخی مقدسین شیعه انتقاد کردند، هرگز اکران عمومی نشد.

پایان خبر/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *